0
Ultrareklam Łódź na Facebook

Koszulka oddychająca idealny element ubioru na lato

Koszulka oddychająca jest jednym z elementów ubioru odzieży termoaktywnej. Co więcej, jest to element ubrania, który powinien znajdować się w każdej szafie, ponieważ jest przydatny w różnych sytuacjach. Warto też dodać, że wiele osób nazywa odzież termoaktywną ubraniami nowej generacji i tak naprawdę ciężko się z tym nie zgodzić. Spowodowane jest to faktem, że wykonana jest z nowoczesnych materiałów, o których kilkadziesiąt lat temu nikt nie myślał.

Odzież termoaktywna, jak działa?

Przede wszystkim na początek należy wyjaśnić jedną kwestię, która jest powtarzana przez wiele osób, a niestety mija się z prawdą. Mianowicie chodzi o to, że gdy ubierze się odzież termoaktywną, to człowiek przestaje się pocić. W żadnym wypadku tak to nie działa, ponieważ tkaniny nie mają wpływu na fizjologiczne czynniki ludzkiego organizmu. Odzież termoaktywna działa w inny sposób, gdyż wykonana jest ze specjalnych materiałów, których splot odciąga pot z powierzchni skóry. Jest to o tyle ważne, że w momencie, w którym odzież jest przepocona i morka, to maleje komfort cieplny. Co prowadzi do wychładzania się ciała, a to z kolei jest niepożądany efekt, w szczególności zimą.

W takim razie, jeśli jest to odzież, która idealnie nadaje się na zimniejsze pory roku, to dlaczego nazywana też jest oddychającą? Dzieje się tak, ponieważ dzięki właściwościom materiałów, z których jest wykonana, idealnie sprawdza się w ciepłe dni. Specjalny splot pozwala odzieży oddychać, a co za tym idzie, pot szybko odparowuje. Z kolei takie działanie daje uczucie chłodu, co przyczynia się do utrzymania stałej temperatury ciała.

Jakie są rodzaje odzieży termoaktywnej

Jednym z najpopularniejszych podziałów odzieży termoaktywnej jest podział ze względu na grubość. Co za tym idzie, można wyróżnić różne grubości, a tym samym przeznaczenia odzieży, ponieważ nie wszystkie nadają się do wszystkich czynności i warunków atmosferycznych.

Pierwszym rodzajem odzieży jest tak zwana odzież termoaktywna lekka, która głównie skierowana jest do osób uprawiające sport w ciepłych warunkach. Świetnie sprawdza się podczas różnego rodzaju gier w piłkę nożną, turystyki górskiej lub trekkingów.

Odzież ciepła wykonana jest z mieszanki tkanin, które powodują, że jest ona idealna, podczas gdy temperatura spada w okolice zera. Tego typu odzież bardzo dobrze sprawdzi się między innymi w zimowym trekkingu, czy podczas biegania zimą.

Ostatnim typem odzieży termoaktywnej jest odzież mająca bardzo ciepłe wykończenie. Jest ona skierowana głównie do osób, które jeżdżą na nartach. Dzieje się tak dlatego, że wtedy potrzebne jest ubranie, które charakteryzują się bardzo wysoką termiką.

Koszulka oddychająca dla kogo?

Koszulka oddychająca jest świetnym elementem ubiory, w który powinna wyposażyć się każda osoba. Dzieje się tak dlatego, że idealnie sprawdzi się w lecie oraz na wiosnę, gdy temperatury będą wzrastać. Jest dobrym wyborem na wyprawę górską lub nawet intensywne zwiedzanie na świeżym powietrzu. Dzięki swoim właściwościom temperatura ciała będzie prawidłowo utrzymana, a dodatkowo pojawi się uczucie chłodu.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X